Izolacje wysokotemperaturowe Produkty do 400°C PROMATECT®-H wielkowymiarowe płyty izolacyjne
Promat

PROMATECT®-H wielkowymiarowe płyty izolacyjne

400°C

Opis materiału:

Płyty izolacyjne PROMATECT®-H produkowane są na bazie krzemianu wapniowego, minerałów oraz specjalnego cementu, nie zawierają azbestu. Oprócz dużych wymiarów i łatwej obróbki, płyty wyróżnia kombinacja bardzo korzystnych właściwości, które pozwalają na budowę mocnych mechanicznie, samonośnych konstrukcji. Ich własności fizyczne pozwalają na połączenie techniki izolacji z technologią suszenia, kontroli wilgotności, wentylacji, ochrony przeciwogniowej, ochrony przed hałasem, itp.

Zalety i właściwości:

duże wymiary, materiał samonośny wysoka wytrzymałość mechaniczna dobra izolacyjność cieplna stabilność kształtu i wymiarów do 400 °C klasa A1 - nie palny, wg DIN 4102 podatność na obróbkę i przetwarzanie bezpieczne i pewne mocowanie i łączenie odporne na wilgoć dobra odporność chemiczna powierzchnia trudna do zarysowania

Obszary zastosowań:

Suszarnie, piece przemysłowe, konstrukcja urządzeń, pomieszczenia mokre i wilgotne. Fizyczne i termiczne własności wielkowymiarowych, samonośnych płyt izolacyjnych PROMATECT®-H dokładnie wychodzą na przeciw oczekiwaniom inżynierów mających trudne zadania konstrukcyjne. Materiał został zaprojektowany w celu połączenia takich cech jak, niski ciężar, izolacyjność cieplna oraz wytrzymałość mechaniczna i stabilność wymiarowa. PROMATECT®-H jest nasiąkliwy i pozwala na przenikanie pary. Zatem zmienia wilgotność zależnie od otoczenia. Absorbuje wodę i parę wodną oraz pozwala na jej odparowanie. Wilgoć nie zmienia wytrzymałości materiału.

Obróbka i przetwarzanie:

Do cięcia i wycinania profili niezbędne są narzędzia i maszyny stolarskie zaopatrzo-ne w metalowe utwardzone ostrza. Aby obniżyć nasiąkliwość płyt PROMATECT®-H, należy je zagruntować. Informacji dotyczących pokryć barwnych, hydrofobowych i paroszczelnych udziela Oddział HTI.

Więcej szczegółów i elementów znajdziesz w katalogu.
zamów katalog